Náš výskum a vývoj

Aktívne projekty:

patentovanie systému smart LSD diferenciálu

Naše patentované riešenie automatickej mechanickej uzávierky diferenciálu využíva odstredivú treciu spojku s prevodom do rýchla. V prípade preklzu jedného kolesa systém automaticky a okamžite prenáša výkon na pomalšie koleso s väčšou trakciou. Svornosť diferenciálu je tak automaticky regulovaná v závislosti od rozdielu otáčok jednotlivých kolies v rozsahu 0 až 100%. Výhodou nášho riešenia je jednoduchá konštrukcia, takmer žiadne straty výkonu a rozsah svornosti. Štandardné LSD majú rozsah svornosti stále obmedzený, napríklad 10 až 80%. Naše riešenie ponúka plne otvorený diferenciál pri jazde bez preklzu kolies a zároveň schopnosť preniesť až 100% výkonu na koleso, ktoré má lepšiu trakciu. Tento systém je možné použiť aj bez diferenciálu v prípade, kedy nie je potrebný stály pohon pripájanej nápravy. Vtedy sa využíva jedna odstredivá spojka s prevodom do rýchla pre každé jedno koleso pripájanej nápravy.
8.11.2023 bol na toto naše riešenie udelený úžitkový vzor č. 9887 a aktuálne prebieha proces získavania patentovej ochrany v zahraničí.

vývoj CVT prevodovky s ozubeným variabilným prevodom

Projekt, ktorého zámerom je navrhnúť a vyrobiť prototyp revolučnej, mechanickej CVT prevodovky, ktorá umožňuje plynulú zmenu prevodového pomeru vo veľkom rozsahu, kde je vstupný hriadeľ permanentne prepojený s výstupným hriadeľom pomocou ozubeného prevodu, čo umožňuje prenos vysokého krútiaceho momentu. Jednoduchá konštrukcia a výhradne mechanické riešenie ponúkajú vysokú mieru efektivity, rozumné výrobné náklady aj nižšiu hlučnosť. Navrhovaný prototyp je určený pre lesný kolesový traktor ako alternatíva k hydrostatickému pojazdu a ponúkne plynulú zmenu rýchlosti traktora v rozsahu 2 až 40km/h pri konštantných otáčkach motora a 500Nm na vstupe.

prídavný LED matrixový svetlomet za čelné sklo

Aktuálne pracujeme aj na vývoji zariadenia, ktoré bude možné umiestniť na palubnú dosku za čené sklo osobného, alebo nákladného auta. Toto zariadenie bude obsahovať LED svetelný zdroj s matrixovou funkciou, kameru pre snímanie diania pred vozidlom a riadiacu jednotku. Zariadenie bude teda prenosné a bude obsahovať všetky komponenty potrebné na to, aby zabezpečilo akémukoľvek vozidlu moderný, bezpečný a vysoko účinný systém osvetlenia priestoru pred vozidlom. Na toto riešenie sme podali prihlášku úžitkového vzoru a momentálne pracujeme na návrhu prototypu.